szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

115 czerwca słuchaczki i słuchacze Uniwersytetu trzeciego Wieku w Zbąszyniu otrzymali indeksy z zaliczeniami za kolejny rok akademicki. Tym razem zakończenie roku miało miejsce w uroczych okolicznościach przyrody na Campingu przy Baszcie dzięki uprzejmości Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, więc mniej oficjalnie, ale równie radośnie jak w zeszłych latach. Indeksy seniorom wręczyła prezeska UTW, Małgorzata Przybylska, i w imieniu rektora, burmistrz Zbąszynia, Tomasz Kurasiński, sprawujący honorowy patronat nad Uniwersytetem, oraz Anita Rucioch-Gołek, kierowniczka Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, która współorganizuje zajęcia dla seniorów. Zdaje się, sądząc po uśmiechach i zadowolonych minach, że wszyscy seniorzy rok zaliczyli, a ponieważ III rok akademicki zaliczono do udanych, zaraz po powrocie z Chorwacji seniorzy rozpoczną kolejny rok zajęć w październiku.

 

W zakończonym roku akademickim Rada Programowa zaproponowała słuchaczom uczestnictwo w 17 sekcjach tematycznych, a dodatkowo od II semestru uruchomiono bardzo popularne „Seniorzy na basen - zajęcia ruchowe dla seniorów” współfinansowane przez Gminę Zbąszyń i Starostwo Nowotomyskie w ramach realizacji zadań publicznych. Odbyło też kilka ciekawych wycieczek. W realizacji jest II edycja projektu pt. „Rajdy rowerowe szlakiem kultury i architektury gminy Zbąszyń”, która także współfinansowana jest przez gminę.

Do zobaczenia po studenckich wakacjach! Nowy plan zajęć i deklaracje słuchaczy dostępne będą od połowy września w bibliotece.

[tekst: ARG; zdjęcia: Joanna Przybylska, Zarząd UTW]