szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

8W dniu 17 maja została podpisana w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie umowa o przyznaniu pomocy na realizację projektu współpracy realizowanego przez 12 lokalnych grup działania z Polski, w skład których wchodzi również LGD Region Kozła. Projekt współpracy nosi nazwę „Mobilna aplikacja turystyczna” innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR. Projekt polega na wykonaniu i wdrożeniu mobilnej aplikacji dla turystów wraz z systemem zarządzania treścią CMS i portalem www na obszarze działania 12 lokalnych grup działania z województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Aplikacja będzie wykonana do końca października br. na telefony komórkowe z systemem Android i iOS. Dedykowana będzie dla osób uprawiających różnorodne formy aktywności: nordic wal king, turystykę rowerową, kajakową i pieszą. W ramach tej aplikacji prezentowane będą najważniejsze w danym regionie atrakcje oraz obiekty będące dziedzictwem lokalnym, ważne z

Fot. https://szopujemy.com/pl/n/8

punktu widzenia turystycznego. Będzie można zapoznać się z miejscami związanymi z lokalnym rzemiosłem, lokalnymi produktami i usługami, trasy i ścieżki rowerowe, a także z najważniejszymi wydarzeniami odbywającymi się w okolicy. Aplikacja będzie też służyć do obsługi gier terenowych oraz geocachingu ( kesze umiejscowione będą w miejscach szczególnie atrakcyjnych pod względem przyrodniczym, historycznym i kulturowym.)

 

Aplikacja będzie dostępna bezkosztowo. Dzięki zastosowaniu usług geolokalizacji użytkownik aplikacji (w postaci punktów POI lub keszy), a także zastosowaniu multimediów i komunikatów głosowych , pozna w ten sposób ciekawe obszary wskazane przez lokalne grupy działania.

W ramach projektu zaplanowano również opracowanie i wydanie materiałów promocyjnych w postaci: gadżetów z logotypami, magnesów, multimediów. Aplikacja będzie promowana w mediach społecznościowych, a także za pomocą materiału wideo. Uczestnicy korzystający z aplikacji podczas pokonywania gry terenowej będą uzyskiwali punkty za wykonanie poszczególnych zadań, a następnie zostaną uszeregowani w rankingu wg ilości punktów i czasu przebycia gry. Tak wygenerowany ranking będzie podstawą przyznania nagród za zaangażowanie i aktywne korzystanie z aplikacji.

O uruchomieniu tej aplikacji powiadomimy wszystkich zainteresowanych na naszym portalu.