szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

logo rk 180Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu oraz firma SKPD SZYMON KWAŚNIK wraz z Fundacją Santander Bank Polska serdecznie zapraszają dzieci w wieku szkolnym na wyjątkowe warsztaty projektowania mikrobibliotek: 22 marca (piątek) w godzinach do 16.00 do 20.00. Miejsce warsztatów to Akademia Dobrego Montażu PORTA (ul. Sportowa 52 w Zbąszyniu).

Dzieci pod opieką edukatorek: Anity Rucioch-Gołek, Marioli Głuszek I Aurelii Wolińskiej-Waligóry, stworzą własne projekty, korzystając z fachowej pomocy firmy Kwaśnik SKPD. A to wszystko dzięki wsparciu Fundacja Santander Bank Polska i grantowi w programie "Tu mieszkam, tu zmieniam 2018", z którego zbąszyńska biblioteka otrzymała grant w wysokości 10 000 zł.

 

Na warsztaty obowiązują zapisy w bibliotece, tel. 68 3860 700 – liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne i poczęstunek, a specjalną niespodziankę dla uczestników przygotował zbąszyński odział banku Santander.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Zbąszyński bibliorower i plenerowe mikrobiblioteki jako promocja czytelnictwa i aktywizacja społeczna mieszkańców Gminy Zbąszyń" współfinansowanego ze środków Fundacji Santander Bank Polska. Celem naszego projektu jest integracja lokalnej społeczności poprzez promocję czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, szczególnie w miejscach, do których biblioteka nie dociera na co dzień. Mikrobibliotekczi, które pojawią się w różnych miejscach w Zbąszyniu, i bibliorower mają promować czytanie – podstawową kompetencję współczesnego społeczeństwa obywatelskiego.

Plenerowe mikrobiblioteczki, których projekty stworzymy na warsztatach z dziećmi, otworzymy w Zbąszyniu wiosną, a w wakacje pojawi się w naszej gminie mobilna biblioteka: będzie to bibliorower z książkami! Nasz bibliorower w czasie od końca wiosny do wczesnej jesieni, a szczególnie w czasie wakacyjnym, będzie odwiedzał z książkami różne miejsca w Zbąszyniu najdalej oddalone od biblioteki i okoliczne wsie zgodnie ze specjalnym harmonogramem odwiedzin miejsc na trasie biblioroweru.

Pomysłodawcą projektu i jego koordynatorką jest Anita Rucioch-Gołek, kierownik Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu.

(tekst: arg)