szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

Szanowni Mieszkańcy sześciu „gmin koźlarskich”,

wkrótce gdzieś w pobliżu Was, może w urzędzie gminy, może w sklepie lub kiosku, w kolejce do lekarza, albo na poczcie, pojawi się bezpłatne pismo Regionu Kozła. Będzie to znany być może niektórym periodyk o nazwie „Podkoziołek”, który od 19 lat (z pewnymi przerwami) ukazuje się, ale jako informator. Teraz Lokalna Grupa Działania RK oraz redakcją chcą spróbować swoich sił wydając czasopismo, konkretnie - dwumiesięcznik.

 

Mamy nadzieję, że to się uda. Pismo ma nie tylko informować, ale także inspirować i integrować mieszkańców sześciu „koźlarskich gmin”. Ma mówić o ludziach Regionu, ich osiągnięciach, pomysłach. O ciekawych grupach społecznych, ich działaniach. Nie będziemy natomiast epatować modnymi od lat w prasie brukowej aferami, przekrętami, zabójstwami (chyba, że książkowymi), poszukiwaniem „haków”, tanią sensacją. Mamy nadzieję, że nam się to uda i wesprzecie nas w tym.

Wprawdzie to truizm i utarty zwyczaj każdej redakcji, żeby się odwoływać do Czytelników i prosić ich o współpracę, ale w naszym wypadku naprawdę liczymy na owocną współpracę. Powód jest prosty, czasopismo robione jest bardzo skromnymi siłami i nie opiera się na etatowych pracownikach, lecz w gruncie rzeczy na współpracownikach biura Regionu Kozła. Dlatego zależy nam bardzo na tekstach i korespondencji mieszkańców Regionu. Piszcie i przysyłajcie informacje, zdjęcia, które trafią nie tylko na łamy „Podkoziołka”, ale i strony internetowe RK. Redakcja mieści się w biurze LGD RK przy Rynku w Kargowej (adres: 66-120 Kargowa, Rynek 16), łatwo tam trafić. Można też zadzwonić: tel. 68/ 352 52 30, faks 68/ 422 11 83. Lub napisać maila, adres elektroniczny: biuro@lgdrk.pl. Czekamy na Was!

Redakcja „Podkoziołka”