szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

KARGOWA. W dniach 4 - 5 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy w maratonie MTB w miejscowości Sigulda na Łotwie. Znakomite czwarte miejsce zajęła Paulina Bielińska.

Reprezentacja Polski liczyła dziewięcioro reprezentantów, wśród których znalazła się mieszkanka Kargowej Paulina Bielińska (klub Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes z Poznania). Na trasie tegorocznych Mistrzostw Europy w maratonie MTB w kategorii Elity kobiet najszybszym przejazdem 80 kilometrowego szlaku wytyczonego na terenie Parku Narodowego Gauja legitymowała się Sally Bigham, zawodniczka z Wielkiej Brytanii, która zwyciężyła w niedzielnych zawodach. Druga na mecie pojawiła się Jennie Stenerhag (Szwecja), która wyprzedziła zdobywczynię brązowego medalu Katazinę Sosnę (Litwa). Rewelacyjne czwarte miejsce uzyskała Paulina Bielińska.

Co ważne, Paulina dopiero od grudnia 2015 r. podjęła profesjonalne treningi. Trenuje sama. Mało tego, studiuje AWF w Poznaniu i codziennie dojeżdża do stolicy Wielkopolski ze swego rodzinnego miasta!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej władze Kargowej uhonorowały mistrzynię dyplomem i kwiatami, a burmistrz Jerzy Fabiś zapowiedział przyznanie sportsmence stypendium sportowego. Gratulujemy sukcesów, tym bardziej, że Paulina szykuje się na mistrzostwa świata MTB, które odbędą się we Francji. Trzymamy kciuki.