szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

W dniach 12 i 13 lipca w Babimoście odbywał się zlot motocyklistów, którzy przyjechali tutaj by uczestniczyć w imprezie pt. „Parada Motocyklowo – Samochodowa Regionu Kozła”. W tym zlocie, w którym brało udział ponad 50 załóg motocyklowych, uczestniczyli miłośnicy motocykli z różnych zakątków Polski, ale najwięcej było reprezentantów Klubu Motorowego „The Irons MC”, koledzy z terenu Lubuskiego i Wielkopolski. W pierwszym dniu odbyły się prezentacje „stalowych rumaków” oraz słuchanie muzyki rockowej, a wieczorem zabawa przy akompaniamencie kapeli „ Białe Kruki”.

Następnego dnia po pokazach umiejętności motocyklowych , przeprowadzeniu konkurencji sprawnościowych, ponad 40 załóg, ale w towarzystwie tylko trzech ekip samochodowych, wyruszyło na paradę po Regionie Kozła. Celem tego przejazdu było poznanie ciekawych miejsc, zabytków i specyfiki Regionu Kozła. Z Babimostu do Kargowej przyjemna droga wiodła przez teren leśny, wzdłuż Jeziora Linie. Po rundzie wokół kargowskiego Rynku uczestnicy Parady wykonali wspólne zdjęcie. Kolejny przejazd odbył się do gminy Siedlec, gdzie zapoznano się z osiągnięciami gospodarczymi gminy, słynnymi zakładami mięsnymi, a wspólne zdjęcie wykonano pod świńskim pomnikiem.

W Zbąszyniu można było zwiedzić otwarte tego dnia Muzeum, przejść się pod Pomnik Karola Wojtyły, a także ochłodzić lodami sprzedawanymi na Rynku.  Duże zainteresowanie  osób zgromadzonych na placu  wzbudzały lśniące w słońcu maszyny uczestników Parady. Dalsza droga wiodła przez gminę Zbąszynek, w której najciekawsze były dwa drewniane kościoły: w Chlastawie oraz Kosieczynie. Z braku przewodnika uczestnicy otrzymali materiały informacyjne przygotowane przez biuro Regionu Kozła. We wszystkich miejscowościach przez które przejeżdżaliśmy, licznie wylegali ich mieszkańcy, by podziwiać długi korowód rajdowych pojazdów.  Po powrocie do Babimostu rajdowcy otrzymali talony na posiłek, a wielu skierowało się do stoisk prezentujących lokalne wyroby, miody, produkty pszczele, hafty, rzeźby, obrazy malowane na płótnie, wyszywanki i inne wytwory artystyczne. Na scenie występowały kolejne kapele rockowe, a piękna pogoda dopełniała przeżytych tego dnia wrażeń.

Opr. Sz. S.