szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

W sobotę 14 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Siedlcu odbył się doroczny turniej gmin Regionu Kozła, do którego zgłoszone zostały 15 osobowe drużyny z 4 gmin: Babimostu, Kargowej, Siedlca i Trzciela. Zawody odbywały się w oparciu o regulamin, który przewidywał współzawodnictwo w 10 konkurencjach. Dziewięć z nich było znane uczestnikom turnieju wcześniej, natomiast 10 konkurencja tzw. Niespodzianka została ogłoszona dopiero podczas zawodów. Organizatorem zawodów była Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła, która zapewniła środki na wynajęcie Sali, opłatę prowadzących oraz posiłek dla zawodników. Stowarzyszenie Gmin RP Region Kozła ufundowało uczestnikom zestaw napojów.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od prezentacji drużyn poszczególnych gmin oraz uroczystego powitanie zebranych przez prezesa LGD Regionu Kozła Witolda Silskiego. Na wstępie prezes przedstawił cel tych zawodów, przypomniał o zachowaniu postawy fair play i życzył wszystkim powodzenia. Zebrani zostali poinformowani o tym, że środki na turniej pochodzą z puli przeznaczonej na aktywizację terenów wiejskich w ramach Programu PROW na lata 2007 – 2013. Witając zebranych wyróżnił obecnego na zawodach wicestarostę RK Jerzego Fabisia – burmistrza Kargowej oraz Hieronima Birka – wicewójta gm. Siedlec.

Każda z gmin oddelegowała swojego przedstawiciela w skład jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem imprezy oraz dbało o sprawiedliwą punktację za zajęte miejsca w poszczególnych konkurencjach. Podczas zawodów dochodziło niejednokrotnie do trudnych sytuacji, które jury musiało rozstrzygać, podejmując decyzje o powtórzeniu konkurencji lub dogrywce, by móc ustalić prawidłową kolejność miejsc. Drużyna Kargowej po czteroletniej nieobecności na turniejach zaprezentowała się bardzo dynamicznie, uzyskując aż cztery zwycięstwa i dwukrotnie drugie miejsca, ale w finale współzawodnictwa uległa jednym punktem gminie Babimost. Ambitnie walczyli też zawodnicy z gminy Trzciel, którzy trzykrotnie tryumfowali zdobywając pierwsze miejsca. Ostatecznie podział trofeów w postaci pucharów przypadł następująco:

I miejsce i 39 pkt – Babimost

II miejsce i 38 pkt. – Kargowa  

III miejsce i 32 punkty – Trzciel

IV miejsce – gmina Siedlec

Po każdej konkurencji następowało nagradzanie zwycięskiej drużyny okolicznościową statuetką z jej nazwą , którą wręczał kapitanowi zespołu prezes W. Silski. Na zakończenie zwycięska drużyna Babimostu otrzymała pamiątkowy puchar za I miejsce, a Kargowa i Trzciel za miejsca drugie i trzecie. Gospodarze zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem. Wyczerpani, ale w pełnej zgodzie , uczestnicy turnieju przeszli do szkolnej stołówki na zasłużony ciepły posiłek.

W załączeniu kilkanaście ujęć z turnieju, a wszystkie zdjęcia można odnaleźć w zakładce – Fotki z Regionu.