szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

fotob 838Trzciel w województwie lubuskim był jednym z wielu miejsc w Polsce, w którym 4 marca 2018 roku na sportowo uczczono Żołnierzy Wyklętych. Główni organizatorzy: Stowarzyszenie Chociszewo - Wspólna Przyszłość i Zespół Edukacyjny w Trzcielu już po raz trzeci umożliwili mieszkańcom, młodzieży i dzieciom zamanifestowanie postawy patriotycznej. W zorganizowanym biegu na 1963 m wystartowało 43 uczestników. Najlepszy był Edwin Kuszczuk a tuż za nim przybiegli Dawid Woźniak i Ernest Frański. Na trasę o długości 5000 m wystartowało 11 zawodników i tutaj rywalizacja wyglądała następująco: I - Arkadiusz Janowski; II - Łukasz Kunysz i III - Marek Figiel.

 

Najwięcej jednak emocji wśród widzów wywołał tzw. Bieg Malucha, w którym startowały dzieci z przedszkola i klas I-III Szkoły Podstawowej a do rywalizacji stanęło ich aż 72. Rywalizowali na odcinku 330 metrów. W pierwszej grupie wiekowej najszybsi byli Mateusz Sadowski, Janek Dawidowicz i Bartosz Kudlak. Wśród drugich klas najszybszy był Bartosz Nawrot a za nim kolejno Marcelina Kapała i Sandra Ograbek. Wśród trzecich klas najszybciej pokonał trasę Dawid Szulc, Igor Podrez i Jarek Mleczak.

W organizację Biegu włączyli się żołnierze z 35. Skwierzyńskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, którzy prezentowali sprzęt strzelecki i rakietowy. Już tradycją Biegu Tropem Wilczym w Trzcielu jest możliwość rozgrzania się i posilenia pyszną grochówką wojskową serwowaną każdemu chętnemu.