szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west
IMG 9910W poniedziałek 5 czerwca 2023 r. dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu, Anita Rucioch-Gołek, wspólnie z Burmistrzem Zbąszynia, panem Tomaszem Kurasińskim, oraz panią Martą Zielińska, nauczycielką fizyki, odebrali z rąk pana Michała Zielińskiego - Wojewody Wielkopolskiego, okolicznościowy dyplom, upominek w postaci mikroskopu i oficjalne gratulacje za znalezienie się w gronie 60 szkół w Wielkopolsce, w których powstaną nowe „Ekopracownie”. Zbąszyńska podstawówka jest jedną z dwóch, obok Miedzichowa, taką szkołą w powiecie nowotomyskim. 
Nasza Fiedlerówka otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 000 zł do utworzenia i wyposażenia szkolnej pracowni przyrodniczej dotyczącej odnawialnych źródeł energii.

Bardzo zależy nam, by działania szkoły były spójne i by praktycznymi metodami edukować młode pokolenie, które w przyszłości zadba o zrównoważony rozwój naszej planety i wykorzysta energię odnawialną w sposób mądry i ekonomicznie najbardziej możliwy. Właśnie trwa termomodernizacja szkoły, kilkumilionowa inwestycja, która wyposaży budynek szkoły w nowe źródła energii, m.in. panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe i pompy ciepła.
Program dofinansowujący powstawanie EKOpracowni realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.