szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

ZdjC499cie20WhatsApp202024 06 1320o2020.51.06 261d60cc13 czerwca w zbąszyńskim liceum odbył się konkurs matematyczno - informatyczny Omega, adresowany do uczniów klas siódmych szkół podstawowych z terenu Regionu Kozła. Z naszego zaproszenia skorzystały szkoły z Babimostu, Podmokli Małych, Przyprostyni i Zbąszynka. Łącznie stawiło się 11 miłośników królowej nauk, którzy przez godzinę rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Uczniowie po wysiłku umysłowym, zregenerowali się słodką drożdżówką i sokiem, po czym odwiedzili laboratorium nowych technologii mieszczące się w budynku naszego liceum. Tam uczniowie naszego liceum wprowadzili naszych gości w tajniki programowania robotów paletyzujących. Mieli też okazję zaprzyjaźnić się z robopsem, czyli sympatycznym robotem czworonożnym, który na widok naszych gości stawał na dwóch łapach, pokazywał serduszka, podawał łapę, kład się, aby go pogłaskać. Oczywiście wszystko na polecenie operatora. Po zabawie w pracowni nastąpił czas ogłoszenia wyników. 1 miejsce zajął Michał Łakomy ze szkoły w Przyprostyni, 2 miejsce Fabian Wrzyszcz ze szkoły w Zbąszynku, 3 miejsce Julian Adamski ze szkoły w Podmoklach Małych. Serdecznie gratulujemy laureatom. Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji operacji własnej pt. „Działania przyczyniające się do wzmocnienia kapitału społecznego : kształtowanie kompetencji technicznych i informatycznych dla młodzieży i nauczycieli” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.