szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

targi szczecinPiknik nad Odrą to wielka impreza plenerowa, która odbywa się na nabrzeżu Odry w Szczecinie nieprzerwanie od 20 lat. W drugi weekend maja, 11-12.05.2024 na Wałach Chrobrego ponownie powstały strefy, które przyciągnęły nie tylko osoby chcące poznać szlaki turystyczne kraju i zagranicy, ale także rodziny z dziećmi. Podczas dwudniowego Festiwalu, ponad 70 tys. uczestników zwiedziło popularne Targi Turystyczne MARKET TOUR, które zgromadziły wystawców z całej Polski i z zagranicy. Piknik nad Odrą urozmaiciła także nowa strefa Discover Pomerania. Nie zabrakło licznych, stałych punktów programu, takich jak Wielkie Gotowanie, Jarmark Rozmaitości, Festiwal Smaków Food Trucków, strefa dla dzieci “Ocean Zabawy”, Wesołe Miasteczko, strefa Browarów Rzemieślniczych.

Na strefie Targów Turystycznych Market Tour uczestnicy mieli okazję poznać najpiękniejsze zakątki Polski, a także znaleźć inspiracje do planowania swoich wymarzonych podróży. Na targach obecnych było ponad 100 wystawców prezentujących oferty turystyczne, w tym 15 polskich województw! Nie zabrakło również krajów z zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec, Tunezji, Cypru, a także Kuby, Hiszpanii, oraz osobne stoisko Gran Canarii. Strefa Discover Pomerania na imprezie był istotnym wydarzeniem Festiwalu. Prezentowane tam było kulturowe i turystyczne bogactwo Euroregionu Pomerania. Ta specjalna przestrzeń zgromadziła 25 wystawców z polskich i niemieckich obszarów Euroregionu Pomerania, którzy z entuzjazmem dzielili się swoją wiedzą i pasją do regionu. Zainteresowane osoby miały unikalną okazję do wyruszenia na wirtualną ekspedycję po malowniczych zakątkach Pomeranii, co było możliwe dzięki goglom VR i prezentacjom wykonanym w technologii fotografii 360°. „Wielkie Gotowanie”, które każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku po raz pierwszy w historii wydarzenia, kulinarna podróż miała miejsce dwukrotnie! W sobotę 11 maja wszyscy odwiedzający mogli zanurzyć się w smakach Tunezji, próbując autentycznego kuskusu, co stanowiło prawdziwą ucztę dla podniebienia. Dzień później, organizatorzy razem z Mazowszem, jako regionem partnerskim, zaprosili na prawdziwie mazowiecki smak – barszcz chrzanowo-buraczany z białą kiełbasą i jajkiem.

Dla uczestników Pikniku nad Odrą, organizatorzy wraz z partnerem – Polską Organizacją Turystyczną przygotowali zabawę edukacyjną “Paszport po Polsce Pikniku nad Odrą” dla dzieci i młodzieży, która okazała się pomysłem na prezentację poszczególnych województw, biorących udział w zabawie. “Paszport po Polsce Pikniku nad Odrą” umożliwił najmłodszym uczestnikom Festiwalu odkrywanie różnorodności Polski.

Po raz kolejny także Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła promowała naszą krainę, tym razem odwiedzający mogli na żywo zobaczyć muzyków ludowych przygrywających w tradycyjnej kapeli.

opr mr