szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

dsc 0575O prawdziwości tej tezy przekonali się uczestnicy 16. edycji konkursu matematycznego Omega zorganizowanego 1 kwietnia w Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu.

Od 16 lat konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, nic więc dziwnego, że uczestniczyło w nim 39 młodych entuzjastów tej gałęzi wiedzy z 10 okolicznych gimnazjów: z Babimostu, Borui Kościelnej, Chrośnicy, Lwówka, Nowego Tomyśla, Tuchorzy, Wąsowa, Wolsztyna (Gimnazjum nr 1 i 2) i Zbąszynia.

Uczestnicy konkursu w ciągu półtorej godziny rozwiązywali zadania matematyczne, które w większości dotyczyły zastosowania matematyki w życiu codziennym (procenty, wielkości odwrotnie proporcjonalne, korzystanie z geometrii przestrzennej). W tym samym czasie ich opiekunowie obejrzeli program artystyczny ”Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt”, przygotowany przez grupę artystyczną działającą w liceum. Następnie nauczyciele matematyki sprawdzali zakodowane prace konkursowe, a przybyli gimnazjaliści obejrzeli filmy dotyczące wielu imprez licealnych oraz wzięli udział w różnego rodzaju grach.

Zadania przygotowane przez organizatorkę konkursu, Aleksandrę Zalejko, wymagały od uczestników dużej wiedzy matematycznej i umiejętności. Uczniowie rywalizowali w kategorii indywidualnej i zespołowej. Jury złożone z opiekunów przybyłych uczniów po sprawdzeniu zakodowanych prac wyłoniło zwycięzców. I tak pierwsze miejsce ex aequo zajęli Marta Skorupińska z Gimnazjum nr 2 Wolsztynie – uczennica Kamili Pempery i Jakub Zmuda z Gimnazjum w Babimoście - uczeń Bożeny Dąbrowskiej. Drugie miejsce zajęła Anna–Maria Klaus z Gimnazjum w Boruji Kościelnej – uczennica Magdaleny Murawskiej, a zespołowo wygrało Gimnazjum w Lwówku. Nasze gratulacje.