szklanenegatywy.pl Audioprzewodnik po "Szlaku bez końca" Galeria zdjęć  west

rock ukrainaTo będzie prawie miesiąc od rocznicy ataku Rosji na Ukrainę.

W niedzielę 22 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Podczas warsztatów muzycznych z Brianem Allanem polskie i ukraińskie dzieci razem zaśpiewają o wolności. Uczestnicy uczyć się będą autorskiego utworu „Stand up” – hymnu o wolności i sile - przygotowanego przez tego szkockiego artystę. Terapia przez muzykę to cel tego wydarzenia. Chcemy, aby dzieci na chwilę zapomniały o wojnie i o tym, jak wiele przez nią straciły.

Każdy może przyjść i włączyć się we wspólną muzyczną zabawę i integrację. Zapraszamy rodziców i bliskie osoby, lokalnych muzyków i każdego, kto ma potrzebę zaśpiewać przeciwko wojnie w Ukrainie! Na pierwszych 100 najmłodszych uczestników (dzieci i młodzież) czekają specjalne pakiety: koszulki z logo akcji, zabawki ufundowane przez firmę Mattel oraz poczęstunek. Każdy, kto chce otrzymać bezpłatny pakiet, musi być zarejestrowany wcześniej – prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły podstawowej w Zbąszyniu i wypełnienie przez rodziców odpowiedniego formularza najpóźniej do 11 stycznia.

Przedszkole w Zbąszyniu przygotuje kącik zabawy dla maluchów.

Wydarzenie jest częścią działań realizowanych w Zbąszyniu na rzecz ukraińskich uchodźców. Partnerem wydarzenia jest Żywiecka Fundacja Rozwoju.

Informacje od organizatora ogólnopolskiej akcji: „Rock for Ukraine to program wspierający dzieci z Ukrainy, które uciekły w różne zakątki świata przed wojną z Rosją. Terapia przez muzykę – bo tym niejako jest Rock for Ukraine – rozpoczęła się w Polsce, gdzie przebywa ponad 2 miliony uchodźców, z czego około 50% to dzieci. Program prowadzony jest przez piosenkarza i autora tekstów Briana Allana. „WSTAŃ” to flagowy utwór programu – nagrywany i wykonywany przez wybitnych muzyków, a co ważniejsze przez dzieci z całego świata, którzy śpiewem solidaryzują się z dziećmi z Ukrainy.”

Zobacz klip promujący akcję:

https://www.youtube.com/watch?v=m0E8AMGU_Ic&t=5s

A tak było na warsztatach w innych miejscach w Polsce:

https://www.youtube.com/watch?v=sVmCKSCe_ZU&t=13s

https://www.youtube.com/watch?v=NiMBLO_Xg5c&t=8s